Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2017

7. 1. 2019

PROSINEC 2017

27.12.-1.1. Vyrazili jsme za sněhem do Orlických hor, kde jsme se opět sešli s našimi přáteli i psí rodinou. Užili jsme si sněhu, dlouhých procházek a pohodových dní konce roku.  Ferrisek se potkal se svou maminkou Balidou (9,2), která je stále ve výborné kondici, se sestřenicí Chiquitou a rodinou chovatelky. Počasí bylo rozmanité, pršelo, hustě sněžilo, hodně mrzlo, takže foťák jsme vzali s sebou ven jen jednou. Moc jsme si to užili, bylo to prima, jen to nějak rychle uteklo.

26.12. Desátý ročník vánočního buzení blanických rytířů, počasí spíše jarní, slunečno, žádný sníh, ale nám to nevadilo. Sešlo se 59 psů, převážně berňáků, Ferrisek tam měl hned čtyři dětičky, což nás moc těší. Bylo to pohodové jako vždy, dostali jsme krásný pamětní list a placku, popovídali jsme s ostatními páníčky, pomazlili pejsky, něco jsme i nafotili a vše si báječně užili. Z dětiček dorazily dvě 5 měsíční dcery Demmi a Daisy od Pěti rybníčků, 9 měsíční dcera Anie z Malé Rosičky a rok a půl starý syn Holan od Jersínského potoka. Díky majitelům za účast. Příští ročník už budu mít organizačně na starosti já, tak věřím, že vše zvládnu a tradice výšlapů bude pokračovat. Fotky z Blaníku máme tady.

22.12. Vánoční focení štěňátek ze Zahrádeckých luk. Je jim 5 týdnů a jsou to úžasní medvídci. Při focení byli všichni moc šikovní a krásně pózovali. Fotky jsou tady.

19.12. Napadl sníh, takže rychle fotit, než zase roztaje. Ferrisek sníh miluje a Engie se sníh taky začal líbit.

18.12. Štěňátkům od Becky a Ferriska jsou 4 měsíce. Dostali jsme fotky Aidy, která zůstala doma s mamkou Becky. Roste z ní krásná a pořádná fenka. Přikládám jednu z fotek, Aida řádí na sněhu a my v ní hodně vidíme tátu Ferrise, když byl malý.

img_20171217_081315.jpg

14.12. Chladné počasí, ale sluníčko, ideální pro pejsky a taky na focení. Vzali jsme ven všechny pejsany, nejdříve lítala Engie s Holym a pak se šlo na procházku, otec se synem. Pár fotek, především Holyho.

10.12. Byli jsme fotit štěňátka vrh "H" ze Zahrádeckých luk. Všem se daří dobře, už baští hovězí masíčko, kaši, ale i mlíčko od maminky. Místo focení by radši spali, ale něco málo jsme nafotili.

3.12. Štěňátka rostou jako z vody, už jim bylo 14 dní, všichni už koukají, pokoušejí se chodit. Krásně přibývají na váze a už mají svá jména, holčičky jsou Haidy, Happy, Holy a klučík je Harry. smiley

LISTOPAD 2017

28.11. Ještě než začne zima a bude mrznout, musí toho páníček využít, a tak vyrazil se pejskama na ryby. Ferrisek i Engie si to s páníčkem u vody moc užili.

img-8d5426d3d623764247a2e42f4f1610b2-v.jpg

19.11. Šok a velké překvapení, tak by se daly popsat pocity, když mi včera před půlnocí přišla zpráva, že Nirinka porodila štěňátka! V září proběhlo pohodvové krytí, 28. den od krytí byla Nirča na sonu s verdiktem, že tam plody jsou, ale vstřebává je, takže měla jít na kontrolní sono ještě jednou. Byli jsme smutní a trochu zklamaní, když paní doktorka ve 35. dnu březosti sdělila, že Nirinka v bříšku žádná miminka nemá. No, co se dalo dělat, smířili jsme se s tím, že štěňátka vstřebala, jako se to stalo na jaře. Jaké bylo překvapení, když včera odpoledne porodila Nirinka první štěně (65. den březosti). Takže žádná falešná březost, ze které panička Nirču podezřívala, když dvě sona březost vyvrátila... Bohužel nastaly komplikace a Nirinka musela podstoupit císařský řez. Celkem se narodilo 8 štěňátek, (4holčičky a 4 kluci), přežila 4, máme tři holčičky a 1 pejska. Všichni sají mlíčko, daří se jim dobře, Nirinka se po císařském řezu také zotavuje. Takže všem přejemem moc, moc zdravíčka. Máme z  dětiček opravdu velkou radost a stále tomu nemůžeme uvěřit. Kam teda Nirinka schovala těch 8 miminek před paní doktorkou na sonu ve 35. dnu březosti? To je velká záhada...

Vrh "H" ze Zahrádeckých luk je tedy na světě! (Nirvana Tasmańska Elitte X Ferris Polepské údolí).

18.11. Na svatomartinské oblastní výstavě psů v Mladé Boleslavi získala Ferriskova dcera Geisy ze Zahrádeckých luk v mezitřídě od pana rozhodčího Polgára výborná 2. Moc gratulujeme.

17.11.  Ve sváteční den jsme si udělali výlet za Ferriskovým synem Gusíkem (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk) a jeho prima rodinou. Dali jsme si výborný obídek a pak jsme vyrazili na procházku k nedalekému lomu Amerika. Kluci si společnou procházku moc užili, lítali, váleli sudy a taky teda museli chvíli pózovat na focení. Bylo mokro, oba psi byli špinaví, mokří, ale šťastní. Děkujeme za krásný den Gusíkovi a jeho rodině, bylo to moc fajn. Ferrisek doma lehl na gauč a tvrdě usnul. smiley

7.11. Dcera Ferriska a Daisy od Jersínského potoka -  Cherry, roste do krásy. Je jí půl roku, už má vyměněné zoubky a je to šikovná houbařka :-)

dsc06890.jpg

4.11. Vypravili jsme se na sobotní výstavu do Prahy. V sobotu nás lákal zahraniční rozhodčí z Norska, pan Arne Foss. Vyrazili jsme s dostatečným předstihem, přesto jsme málem přišli pozdě na posuzování. Dopravní situace před výstavištěm byla tragická, byli jsme od výstaviště asi dvě křižovatky, ale ani po 45 munitách jsme se tam nedostali. Tak jsem vzala jen to nejnutnější, Ferriska, vystoupili jsme z auta a šli na výstaviště pěšky. Páník čekal  v koloně dál. U vstupu na výstaviště chaos, všichni se tam chtěli na poslední chvíli dostat, tlačili se, předbíhali. Ještě, že je Ferris velký pes, jinak by ho zašlápli nebo přejeli výstavní klecí.. V hlavní hale jsme ještě rychle vyzvedli katalog a desky a honem ke kruhu. Jako na schvál byl náš kruh v té zadní hale, takže jsme museli projít dvěma halami, přes množství lidí a psů. Dorazili jsme ke kruhu, právě začínala třída mladých psů. Pan rozhodčí začal posuzovat přesně v devět hodin, takže jsme třídu štěňátek a dorostu už nestihli, i když jsme dorazili před čtvrt na deset. Naštěstí asi po deseti minutách dorazil ke kruhu i páník s kenelkou a zbytkem věcí, takže si Ferrisek mohl na chvíli odpočinout, než půjde do kruhu. Také na poslední chvíli dorazil Ferriska syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk. V mezitřídě v konkurenci 5 psů si vyběhal známku výborný 4! Udělal nám obrovskou radost, jen tak dál. Pak jsme nastoupili do kruhu my, bylo nás 10 a i psi ze zahraničí. Pan rozhodčí Ferrise prohmatal, posoudil ho v pohybu, v postoji a vybral čtyři psy, kteří postoupili do boje o pořadí. Ferrisek byl mezi nimi a po dalším běhání pan rozhodčí zadal pořadí, Ferrisek skončil výborný 4! Máme opravdu velkou radost z pěkného umístění i posudku. Touto výstavou jsme ukončili letošní výstavní sezonu.

Máme fotky Ferriskových dcer z chs od Pěti rybníčků. Daisy a Demmi (3,5měs) rostou moc hezky, jsou to malí medvídci. I starší ségra Connie (18 měs) je krasavice, na jaře ji čeká bonitace. Máme z holčiček radost.

d-c-d.jpg

ŘÍJEN 2017

15.-20.10. Krásný slunečný týden strávil Ferrisek s páníčkem a Engie na rybách. Počasí vyšlo super, Ferrisek lenošil, blbnul a hrál si s Engie, když ho moc proháněla, spal v bivaku, užíval si sluníčka, a jízdy na člunu. Fotky z podzimního rybaření máme tady.

8.10. Za deštivého počasí jsme se vydali do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Naštěstí jsme měli kruh v hale, takže nás nepřízeň počasí netrápila a nebyla nám zima. Berňáky posuzovala paní Božena Ovesná, dala Ferriskovi pěkný posudek, známku výborná a nakonec byl na 3. místě. V naší třídě zvítězil pes ze zahraničí, který měl ovšem nestandardně zbarvenou přední nohu (vysoká ponožka, černá přecházela v bílou). No, co k tomu říci, vítězství toho psa mnohé vystavovatele i přihlížející přinejmenším překvapilo...Rozhodčí, který berňákům rozumí by to třeba viděl jinak. Prošli jsme si stánky, nakoupili pro pejsky a byl to fajn výlet.

7.10. Vrh "A" Bona Tricolor měl dnes kontrolu vrhu a všichni mají hodnocení standard! Moc gratulujeme a máme velkou radost z krásných dětiček !

1.10. Včerejší krásný slunečný den jsme vyrazili za štěňátky Ferrise a Becky Bona Fornax, abychom je ještě pomazlili a vyfotili, než se rozejdou k novým páníčkům. Vzali jsme s sebou i Ferriska, aby se na své dětičky také podíval. Moc jsme si návštěvu užili, štěňátka jsou úžasná, krásní chlupatí méďové, táty Ferrise se vůbec nebáli, ale ani ho nepronásledovali. Ferriska jako tradičně zajímala mamka Becky, štěňátka jen očuchal a zmizel, nakonec se nechal přemluvit i k pár fotkám. My jsme miminka i Becky dostatečně pomazlili, udělali jsme fotky, krásně s námi spolupracovali a byli všichni moc hodní. Moc děkujeme za přijetí a ukázkovou péči o štěňátka. O víkendu už se budou rozcházet do nových rodin, tak hodně štěstí, dětičky. Cestou zpátky jsme udělali bleskovou zastávku na Orlíku a pokochali se krásným pohledem.

ZÁŘÍ 2017

30.9. Dostali jsme krásnou zprávu, na dnešní oblastní výstavě v Rokycanech zazářil syn Gus (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk), v mezitřídě si od paní B. Ovesné odnesl krásný posudek a výborný 1, vítěž třídy a oblastní vítěz. Dostal krásný pohárek, moc gratulujeme a máme velkou radost, jen tak dál!

 

24.9. Na otočku jsme vyjeli na národní výstavu psů do Brna, kruh byl venku, tak jsme měli obavy z počasí. Naštěstí nepršelo a venkovní kruh byl prostorný a páníček ocenil blízkost stánků s občerstvením:-) Berňáky posuzoval slovenský rozhodčí pan Milan Bíroš, který velmi dbá na vyjádření bílých znaků. Posuzoval dost zvláštně, nejdříve zadal pořadí a pak až začal psát posudek, bílé znaky jeho rozhodnutí značně ovlivňovaly.  Ferrisek získal hezký posudek, známku výborná 3, tak máme radost. Fotek není moc, po posouzení jsme hned jeli domů, páník měl pracovní povinnosti.

23.9. Na dnešní bonitaci v Mladé Boleslavi byla uchovněna Geisy ze Zahrádeckých luk (Ferris X Nirvana Tasmańska Elitte), líbila se a získala hezký bonitační kód: 535 AL 5p5 A0neg. Máme neskutečnou radost a moc blahopřejeme. Pokud půjde všechno jak má, mohl by být Ferrisek na jaře dědečkem. 

22.9. Dostali jsme úžasnou zprávu od paničky Gusíka (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk),  byl na RTG vyšetření u MVDr. Deckra a kyčle, lokty  a ramena jsou v pořádku! Moc gratulujeme a máme obrovskou radost. DKK A/A, DLK 0/0, OCD neg!

20.9. Vyjeli jsme do Milína navštívit dětičky Ferriska a Becky Bona Fornax. Štěňátkům je 35 dní, holčička Aida zůstane doma s mamkou Becky, na ostatní se také už těší nové rodiny. My jsme z dětiček opravdu nadšení, vyrovnaný vrh, všichni mají velké a široké hlavy, robustní postavy, pravidelné znaky, na první pohled je opravdu těžké poznat, kdo je kdo. Děkujeme chovatelům za perfektní péči o "naše" štěňátka. 

 

17.9. Včera měla štěňátka z vrhu "D" od Pěti rybníčků kontrolu vrhu a jak miminka dopadla? Všechna jsou standard, máme velikou radost. Mají krásné váhy, skvělé povahy, tmavé oči, nůžkové skusy, ocásky v pořádku. My jsme je dnes dopoledne byli naposledy pomazlit a vyfotit pohromadě, protože tři kluci odpoledne odjeli k novým rodinám. Obě holčičky- Daisy i Demmi zůstávají doma s maminkou! Hodně štěstí, dětičky a hlavně dlouhý život v milujících rodinách.

16.9. Byli jsme na Řípu! Letos se konal jubilejní 10. ročník, tak jsme vyrazili, aby se Ferrisek podíval tam, kde ještě nebyl. Počasí vyšlo pro pejsky skvěle, bylo pod mrakem, nepršelo, šlo se nám moc dobře. Výšlap jsme si moc užili, přispěli jsme na pejsky bez domova, dostali jsme krásný pamětní list a dobrůtky pro pejsky. Panovala fajn atmosféra, setkání na Řípu měli dnes i českoslovenští vlčáci, takže tam bylo pejsků opravdu dost. Viditelnost nebyla úplně ideální, ale něco jsme přece jen viděli. Dnes se nám na Řípu opravdu líbilo.

13.9. Včera jsme jeli s Ferriskem navštívit dětičky do mateřské školy. Řekli jsme dětem něco o pejskovi, jak se mají chovat k cizím pejskům, ukázali jsme něco z poslušnosti, pak si cvičit Ferriska zkoušely i děti. Samozřejmě se s ním i mazlily a na konec je Ferrisek svezl ve vozíku, což mělo asi největší úspěch.

10.9. Svod mladých, kterého se účastnila Ferriskova dcera  Hita od Jersínského potoka (Bára). Bára se líbila, nebyla na ni shledána žádná vada, která by bránila uchovnění. Máme velkou radost a děkujeme majitelům, že s Bárou na svod přijeli.

20170910_083433.jpg

9.9 Klubová výstava v Jedovnici a my vzali s sebou syna Svena-Chardyho od Jersínského potoka, aby nejel Ferrisek sám. Chardy se předvedl ve třídě štěňátek, byl nejmladší ( 4měsíce a 2 dny), posuzoval velmi milý rozhodčí z Maďarska, dal Chardymu velmi podrobný a pěkný posudek, jediné co vytkl, bylo to, že je stále ve vývinu, takže zadal známku nadějný. Sveník byl moc šikovný a udělal nám radost. Ve třídě štěňátek fenečky se předvedla Cherry od Jersínského potoka, v silné konkureci (11) Cherrynka získala od českého rozhodčího pěkný posudek, známku velmi nadějná a nakonec i 3. místo (VN3)! Cherrynka má svůj první pohár a my máme velkou radost. Odpoledne se Ferrisek předvedl na svodu plemeníků a jeli jsme domů. Na večer ještě Ferrisek předváděl poslušnost a mazlil se  s dětmi na akci  "Loučení s létem", dětem se pejsek moc líbil a na závěr je ještě svezl ve vozíku. Večer padnul únavou a tvrdě usnul :-)

2.9. Včera jsme navštívili štěňátka z vrhu D od Pěti rybníčků. Je jim přes 5 týdnů a všichni jsou krásní méďové, mají krásné hlavičky, černé čumáčky, hrají si, štěkají, mazlí se. Jsou to modelky a modelové, při focení skvěle spolupracovali a krásně se mazlili, moc jsme si návštěvu užili. Pokud máte opravdu vážný zájem o krásného psího medvídka, můžete se ozvat paní chovatelce. My svého favorita máme :-)

1.9. Dostali jsme nové fotky Ferriska dětiček z chs Bona Tricolor, včera jim bylo 14 dní, všem se daří dobře, hezky rostou, všichni už koukají, zdokonalují se v chůzi, hrají si spolu, zkoušejí štěkat. Moc se těšíme na mazlící návštěvu. Děkujeme za fotky.

 

SRPEN 2017

24.8-27.8. Výcvikový pobyt na Pecce, opět super, moc jsme si to všichni užili. Cvičili jsme poslušnost, překážky, jezdili na raftu, chodili k vodě, na procházky, na houby,  prošli jsme stezku odvahy, odpočívali. Počasí vyšlo parádní, pršelo jen jednou přes noc, jinak bylo teplo, pro pejsky možná až moc. Byl s námi i syn Ori (Cesar od Pěti rybníčků), také hezky cvičil a byl šikovný. V sobotu odpoledne za námi přijela dcera Heda od Jersínského potoka, je krásná, poslušná a má moc fajn rodinu, na jaře se možná také zúčastní. Zvládli jsme i tradiční závod družstev, Ferrisek letěl jako vítr, měli jsme jen o dvě vteřiny pomalejší čas než byl nejrychlejší čas! Jsme plni nových zážitků a už se těšíme na jaro, snad nám to vyjde, ve společnosti pejskařů a psí rodiny je nám dobře. 

26.8. Obdrželi jsme nádhernou zprávu, Ferriskova dcera Connie od Pěti rybníčků (Una Písecké hory X Ferris Polepské údolí) má oficiální vyhodnocení RTG vyšetření a výsledky jsou úžasné DKK A/A, DLK 0/0 a OCD  negativní, LTV typ 0! Moc gratulujeme, máme obrovskou radost. Na Pecce jsme to řadně zapili.

19.8. Naložili jsme vozík, samozřejmě Ferriska a vyrazili směr Želiv, kde pořádali pohádkový les a my s Ferriskem jsme měli tu čest při zahajování vézt dvě krásné princezny. Někdo se za námi přišel povozit ještě před vstupem do pohádkového lesa, někdo až po projití lesa. Děti měly možnost se svézt ve vozíku, pomazlit pejska, vyfotit se s ním. Podle kladných ohlasů se dětem i jejich rodičům takovéto zpestření velmi líbilo, což nás moc těší. Tak třeba opět za rok se v Želivě uvidíme. Ferrisek byl spokojený, užil si pozornosti a mazlení od dětí i jejich rodičů, tahal vozík, což ho nesmírně baví, byl zkrátka úžasný. Ferrisku, děkujeme za to, jaký jsi.heart

17.8. V CHS Bona Tricolor se právě rodí, přicházejí na svět dětičky Becky a Ferrise! Celkem se narodilo 7 štěňátek, 1 holčička byla hodně napitá a bohužel zemřela, tak máme 2 pejsky a 4 holčicky. Máme velkou radost, ať dětičky hezky rostou a daří se jim dobře, mamince Becky hodně mlíčka a brzké zotavení po porodu.

16.8. Dostali jsme fotky 3 měsíčního Chrise Barneyho od Jersínského potoka. Děkujeme za fotky i informace o Bárníčkovi, je krásný.

img_5366.jpg

13.8. Vypravili jsme se do Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavu, lákal nás především německý rozhodčí Jochen Eberhardt a také jsme věděli, že se na výstavě potkáme i se synem Gusem (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk). Předpověď počasí byla příznivá, nehrozily žádné tropy, tak jsme se brzy ráno vydali směr Boleslav. Kruhy byly venku a nezastřešené, takže se nebylo kam schovat, když se sluníčko rozhodlo zpříjemnit nám dnešní den. Pan rozhodčí posuzoval svižně a precizně, moc si vazime krásných posudků u Guse i Ferrise. V mezitřídě získal Gusík V3, z pěti psů a pouze 3x známka výborná, takže velká radost, předváděl se v letním kožíšku. Ve třídě otevřené bylo 9 psů a my chtěli aspoň výbornou. No, tak výbornou jsme dostali a dokonce nás dal pan rozhodčí na 2.místo, takže V2 a res. CAC, neskutečná radost! V Boleslavi se nám opravdu líbilo, výstavu Ferris zakončil koupelí v nedaleké řece Jizeře, bohužel se ale namočil více, než měl v plánu. Místo schlazení "podvozku" do řeky zahučel celý, koukala mu jen hlava a kvůli prudkému břehu nemohl sám vylézt, tak mu musel pomoci páníčekwink S koupelí nikdo z nás nepočítal, takže jsme neměli ani ručník, abychom ho mohli vysušit. Dlouhá cesta domů s mokrým psem s odérem z řeky byla parádní....

11.8.Silná průtrž mračen a bouřka nás neodradily a my jeli navštívit dětičky Brigittky a Ferrise do chs od Pěti rybníčků. Štěňátkům je 17 dní, všechna už koukají, všechna už mají téměř černé čumáčky, všechna mají krásné velké hlavičky a jsou moc krásná. Krásní 4 klučíci a 2 roztomilé holčičky se mají k světu. Moc děkujeme za milé přijetí a péči o "naše" dětičky. Všichni jsou krásní, ale jeden pejsek, to je celý táta Ferris, náš favorit z tohohle vrhu, snad najde super páníčka, který ho občas ukáže na výstavním mole. Jedna fenečka bude posilou rodné chs, ale pokud máte zájem o štěňátko, kontaktujte paní chovatelku, ještě jsou některá štěňátka volná.

19.8. Nové fotky nám poslaly 13 měsíční dcerky Hita a Heda od Jersínského potoka. Hita se připravuje na podzimní svod do Jedovnice.

heda.jpg

hita.jpg

6.8. Předpověď počasí vypadala hrozivě, ale nás to neodradilo a na krajskou výstavu psů do Týna nad Vltavou jsme vyrazili. Bylo krásně, teploty tak akorát, žádná vedra, ale příjemně, nepršelo, chvílemi vysvitlo sluníčko, pro naše chlupáče ideální. Ferrisek měl na výstavě svou dceru Connie od Pěti rybníčků (Una Písecké hory X Ferris Polepské údolí), která ve svých 16 měsících nastoupila do mezitřídy. A jak si vedli? Skvěle! Ferrisek ve třídě otevřené od pana rozhodčího Vondrouše nádherný posudek a V1, vítěz třídy a krajský vítěz. A Connie, ta se nedala zahanbit, i když není úplně v srsti, ale má letní kabátek, také získala pěkný posudek, V1, vítěz třídy a krajský vítěz. Udělali nám oba obrovskou radost, získali krásné kokardy a oba postoupili do odpoledních soutěží. Odpoledne získala Connie s mladým páníčkem krásný stříbrný pohár za 2. místo v Mladém vystavovateli a pak se společně s Ferriskem proběhla mezi krajskými vítězi II. FCI skupiny. Pan rozhodčí na stupínky vítězů v naší skupině vybral samé "velké dogouše", ale i tak Ferris i Connie dostali krásný pohár. Byl to krásně strávený den se psí rodinou, výstavu jsme si všichni moc užili.

ČERVENEC 2017

26.7. Vrh "D" od Pěti rybníčků je mezi námi. Brigittka porodila celkem 7 krásných štěňátek, jeden pejsek se narodil mrtvý, tak  máme 2 holčičky a 4 kluky.heart Máme velkou radost a prckům i mamině přejeme hodně zdraví a ať se jim daří. Fotky brzy přidáme.

16.7. Procházka kolem Křemešníku se psí rodinou byla moc fajn. Počasí pro pejsky ideální, ušli jsme kolem 9 km, stavili jsme se na dobrý oběd. Děkujeme za společnost Adině, Connie a Cesarovi od Pěti rybníčků a jejich rodinám. 

15.7. Krásnou fotku jsme dostali od Svena (Chardy od Jersínského potoka), s Dagem jsou velcí kámoši.

dag-sven.jpg

12.7. Na cestě jsou další štěňátka! Sonografické vyšetření potvrdilo březost u Ferriska nevěsty Becky.heart Moc se těšíme na vrh "A" v chs Bona Tricolor, přejeme pohodovou březost, bezproblémový porod a krásná a zdravá miminka.

11.7. Máme  krásné zprávy, Ferrisek bude opět tatínkem! Na jeho nevěstě Brigittce začíná být těhotenství vidět, takže se cca za 14 dní můžeme těšit na psí miminka. Hlavně, ať jde všechno bez problémů a můžeme se radovat ze zdravých a krásných štěňátek.heart

9.7. Navštívili jsme Ferriskova synka Chardyho od Jersínského potoka. Jsou mu čerstvě dva měsíce a necelý týden už bydlí u svých nových páníčků. Dostal nové jméno Sven a doma má i berňáckého kamaráda Daga. Bydlí u našich kamarádů, takže Svena budeme vídat často.

8.7. Na oblastní výstavě v Příbrami se dařilo Gusíkovi (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk), od pana rozhodčího Adlta si s paničkou vyběhali ocenění V1, VT a krásný posudek. Moc gratulujeme, máme velkou radost a jsme moc pyšní.

1.7. Mikroregionáda pro děti, spousta her, soutěží a zábavy. Opět jsme byli s Ferriskem na stanovišti a dětem se to moc líbilo. Ferrisek má novou kamarádku, divočáka Růženu. Pár fotek z mobilu ze stanoviště, když jsme čekali na další dětské družstvo.

ČERVEN 2017

30.6. Krásné první narozeniny dneska slaví dětičky z vrhu "H" od Jersínského potoka (Ferris X Daisy od Jersínského potoka). Tak všechno nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, dětičky naše! Dostali jsme fotografie od Holana, Heidi, Honey Bee a Hity, děkujeme, máme velkou radost.

hany-hita.jpg

holan.jpg

25.6. Náročná neděle, ale užili jsme si to. Brzy ráno jsme vyrazili na Intercanis do Brna, cesta rychle utekla, ještě tolik nepražilo sluníčko, tak to šlo. V Brně jsme byli v klimatizované hale, kde bylo příjemně. Posuzoval pan doktor Šimek, který posuzuje přísně, opět byly známky velmi dobré i v pořadí, u mladých psů zadal pouze VD, často snižoval známku za povahu. Ferrisek byl šikovný, ale panička byla dneska trochu mimo, předvedení se nepovedlo podle představ, ale získali jsme známku výborná a třetí místo, takže paráda. Na výstavě byla i dcera Geisy ze Zahrádeckých luk, které se moc nechtělo předvádět, hledala páníčka a chtěla z kruhu. Pan rozhodčí jí za nepředvádivost zadal velmi dobrou, nevadí, příště to bude jinak, ale výstava k chovnosti je splněná. Po poledni jsme opouštěli výstaviště, sluníčko pražilo a nás čekala cesta po D1, nejeli jsme však domů, ale navštívili jsme dětičky v chs od Jersínského potoka. Jsme nadšení, štěňátka jsou úžasná, jsou to už pořádní medvídci a jsou krásnější a krásnější. Ferrisek z dětiček tak nadšený nebyl, toho jako  tradičně zajímala hlavně jejich maminka a pak přírodní jezírko, do kterého si vlezl a nechtěl vylézt, ale co, pořádné ochlazení si zasloužil :-) Když vylezl, začal se válet po zemi, takže byl během chvíle jako čuně, ještě že už bylo po výstavě. Nebyl zrovna dobrým příkladem pro své děti, ale po této úpravě je tatínek zajímal ještě víc a pronásledovaly ho na každém kroku. Společná fotka s rodiči se nepodařila, k tomu zkrátka Ferris nepřistoupil, byl ochotný jen k fotce s Daisynkou. Všechna štěňátka už mají své nové rodiny, fenečka Cherry bude posilou ve své rodné chovatelské stanici. Domů jsme se vrátili  v pozdním odpoledni, vedro a cestování nás zmohlo, takže zbytek dne jsme už jen odpočívali a Ferrisek bude dospávat určitě i zítra. 

15.6. Byli jsme u pana doktora Lázničky, protože se Nirinka stále neměla k porodu. I když sono ukázalo 4 plody, dnes pan doktor nenašel žádné štěňátko, Nirča  je vstřebala, ale naštěstí  je v pořádku. Asi si na léto nechtěla kazit figuru :-)

11.6. Vypravili jsme se navštívit miminka od Jersínského potoka, jsou to úžasní chlupáčci, jeden jako druhý. Mazlili jsme, fotili jsme a moc jsme si to s miminky užili. Volný je už jen pejsek Chip, na ostatní se už moc těší nové rodiny.

Na krajské výstavě v Lanškrouně bodovala dcera Geisy ze Zahrádeckých luk. V 16 měsících vyhrála mezitřídu V1, VT a pak ještě porazila fenu z třídy otevřené a získala i titul krajský vítěz! Máme velkou radost.

5.-9.6. Ferrisek se vypravil s páníčkem na ryby a oba si to moc užili. Páníček si parádně zarybařil, Ferrisek odpočíval a hlídal páníčka. I když je zastihla bouřka a prudký déšť, všechno zvládli  a stihli udělat i hezké fotky.

KVĚTEN 2017

28.5. Miminka z vrhu Ch od Jersínského potoka po Daisy a Ferriskovi mají tři týdny a my se za nimi vypravili. Dvě holčičky a tři pejsci jsou opravdu úžasní, barevně i váhově velmi vyrovnaní. Pomazlili jsme je a samozřejmě vyfotili.heart

27.5. Klubová výstava a svod mladých psů v Zárybničné Lhotě u Tábora, obojí probíhalo v jeden den. Bylo to trochu náročné, stihnout vidět a vyfotit psí děti, které se předváděly na výstavě, každý v jiném kruhu, být při tom, když byly na svodu a odpoledne ještě předvést Ferriska na svodu plemeníků. Počasí vyšlo parádní, možná až příliš velké teplo pro naše chlupáče, ale všichni to zvládli. Potkali jsme spoustu známých a kamarádů, hlavně naší psí rodinu, s někým jsme stihli popovídat více, s někým vůbec, někoho jen pozdravit, tak snad příště:-) Nejdříve do třídy mladých nastoupil Gusík (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk) s paničkou. Gusík získal pěkný posudek, ale zlobil v pohybu a skákal jako koník, takže za pohyb získal od pana Václavíka velmi dobrou. V mezitřídě bojovala ségra Geisy a vedla si báječně, v 15 měsících získala od finské paní rozhodčí známku výborná, běhala i o pořadí, ale tam byly vybrány její starší konkurentky. Jen tak tak jsem stihla vyfotit dceru Connie od Pěti rybníčků, která se předváděla ve třídě mladých fen. Connie má stále ještě nadváhu, i když od výstavy v Budějovicích nějaké to kilo shodila, paní rozhodčí Ridarčíková jí zadala známku velmi dobrá a  že musí zhubnout :-) Z výsledků našich dětiček máme velkou radost, posudky mají krásné a moc díky majitelům za předvedení. Pak jsme se přesunuli ke kruhu, kde byl svod mladých, organizace byla trochu chaotická, ale po delším čekání konečně zavolali vrh G ze Zahrádeckých luk- Gorbyho a Geisy. Na svodu posuzoval pan rozhodčí Kukla, oba se mu velmi líbili, získali krásné hodnocení, nemají žádnou vadu, která by jim bránila v případném uchovnění, takže paráda, máme obrovskou radost. Za pár minut do kruhu nastoupila dcera Cora od Pěti rybníčků. Páníčci vážili velmi dlouho cestu, více než tři hodiny, aby Coru předvedli. Cora se předvedla krásně, aní jí nebylo nic vytčeno, má pouze více vyjádřené bílé znaky. Nechybělo společné focení taťky s dcerou, Ferrisek chtěl Coru naučit plavat, ale holčička se nedala přemluvit, tak se vykoupal sám. Odpoledne se dostal na řadu i zbytek vrhu C od Pěti rybníčků, nastoupil Cesar, Connie a Cassie. Všichni se krásně předvedli, vrh byl hodnocen jako vyrovnaný a povedený, bez vady. Zkrátka skvělé, máme ze všech dětí velikou radost a díky moc, že jsme dětičky mohli vidět a pomazlit. Nakonec se Ferris předvedl na svodu plemeníků a mohlo se vyrazit k domovu, všichni unavení, ale spokojení, dnešní den se povedl.

15.5. Vrh "A" z Malé Rosičky měl dnes kontrolu vrhu a všech 10 štěňátek je standard, máme obrovskou radost!

11.5. Navštívili jsme 7 týdenní miminka Cindy a Ferrise. Jsou to úžasní méďové, rodičům se opravdu povedli. Miminka jsou vymazlená, mají skvělé povahy, pěkné váhy, velká spokojenost, jaká jim je věnována péče. Na všechna miminka se noví páníčci již moc těší.

7.5. Daisynka právě rodí, další dětičky po Ferriskovi se derou na svět. Držíme palce, ať jde vše hladce. Po nelehkém porodu se narodilo 6 štěňátek, jsou to malí obříci, jedno štěňátko se narodilo mrtvé, tak na světě vítáme 3 pejsky a 2 fenečky. Daisynko, jsi šikovná holka.heart

6.5. Ferriskovy první dětičky (Ferris Polepské údolí X Nirvana Tasmańska Elitte) dosáhly věku (15 měsíců), kdy mohou podstoupit oficiální RTG vyšetření. Jako první se na RTG vypravila Geisy ze Zahrádeckých luk a výsledky jsou fantastické DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD neg! Máme neskutečnou radost, gratulujeme a děkujeme.

4.5. Nádherná zpráva, máme potvrzenou březost u Ferriska lásky Nirinky! V půlce června se můžeme těšit na psí miminka.

2.5. Prožili jsme čtyři úžasné dny na výcvikovém pobytu na Pecce. Letos jsme nejeli sami, ale společnost nám dělal Ferriska syn Ori (Cesar od Pěti rybníčků) s paničkou. Nevěděli jsme, jak na sebe budou kluci reagovat, naposledy se viděli v prosinci na Blaníku, tak páník vyrobil do kufru přepážku, takže každý měl své místečko. Obavy byly zbytečné, kluci se hezky přivítali a už se těšili na společnou cestu. Cestou pršelo, sněžilo, foukal vítr, ale na Pecce bylo hezky, nepršelo, nesněžilo, ale ani sluníčko se na nás neusmálo. Počasí bylo spíše chladnější, ale pro pejsky ideální, sluníčko se objevilo až v neděli. Máme opět spoustu zážitků, bylo to parádní, viděli jsme ukázky noseworku, cvičili jsme s Ferriskem v OB družstvu a šlo mu to krásně, pak tahal vozík, zdolával překážky, seznamoval se se psími kamarády. I Orimu a paničce se moc líbilo, všechno zvládli-poslušnost, výstavní kruh, překážky i vozík, jsou sehraný tým. Na Pecce jsme potkali i Ferriskovu maminku Balidu, která v říjnu oslaví 9. narozeniny, ale na veteránku vůbec nevypadá, nedělní závod zvládla jako mladice. Těšíme se na letní pobyt, to snad bude počasí teplejší a my vyrazíme i k rybníku. 

DUBEN 2017

25.4. Pláčeme, do psího nebe dnes odešla Ferriskova babička Ruthy Venyim Gyöngye ve věku 10let a 10 měsíců. Je nám to moc  líto...

23.4. Dlouhý, náročný, ale krásný den. Brzy ráno jsme se vydali na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic, věděli jsme, že tam uvidíme naše psí dětičky, tak jsme se na ně velmi těšili. Ráno u nás sněžilo, bylo dost chladno, tak jsem byli rádi, že vystavujeme v hale. Kruh byl veliký, dobře se v něm běhalo a pan rozhodčí Petr Řehánek nás běhat nechával. Ve třídě mladých se ukázal náš syn Gus (Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk), je to krásný obřík se skvělou povahou a v konkurenci 4 psů si vyběhal výborný 2, paráda! Ferrisek si ve třídě otevřené (6) vyběhal výborný 3, což jsme ani nečekali, protože neustále nasával pachy feneček a vůbec se nesoustředil, ale běhal krásně. Gus i Ferrísek získali opravdu pěkné a obsáhlé posudky, děkujeme. Ve třídě mladých fen jsme měli dcerušku Connie od Pěti rybníčků, tohle byle nejpočetněji zastoupená třída 12 fen a pan rozhodčí zadal jen 4x V, zbytek byly velmi dobré. Connie získala pěkný posudek, byla jí vytčena jen blahobytná kondice, takže známka velmi dobrá. Až shodí nějaké to kilečko, bude to ještě větší krasavice. 

Z výstavy jsme zamířili navštívit syna Cida od Pěti rybníčků, který bydlí nedaleko Budějovic. Přivítal nás nádherný roční pes s úžasnou povahou a milými majiteli. Máme radost, další povedené štěňátko po Ferrisovi. Udělali jsme společné fotky otce a syna, Cidovi vůbec nevadilo, že se mu taťka prochází po zahradě, bere mu klacky a mazlí se s páníčky. 

Další a poslední nedělní zastávkou byla návštěva miminek v chs z Malé Rosičky ( Ferrisek a Cindy Katty champion). Mimnkům už byl měsíc a jsou to krásní chlupatí medvídci. Jsou velmi vyrovnaní, jak typově, tak i váhově, mají krásné hlavičky a jsou výborně socializovaní. Včera si zahráli na modely a modelky,byli unavení z předchozí návštěvy, takže při focení byli nesmírně hodníwink Povedlo se nám vyfotit všech 10 pohromadě a dokonce i krásně pózují.

19.4. Naše druhé dětičky, od Ferriska a Uny Písecké hory, slaví své 1. narozeniny. Všechno nejlepší, hlavně zdravíčko a dlouhý spokojený život se svými páníčky, "miminka" naše!

loonapix_14925399953009357107.jpg

17.4. Hned ráno před koledou jsme dostali nádhernou zprávu, Ferrisek bude tatínkem. Na nevěstě Daisy už je těhotenství znát, takže se okolo 5. května můžeme těšit na psí dětičky.heart

16.4. Dnešní velikonoční výšlap jsme si moc užili, počasí vyšlo parádní, nepršelo, občas i svítilo sluníčko, teploty kolem 10 stupňů, takže fajn. Páníček s námi nemohl jet, ale svěřil nám foťák, takže něco málo fotek máme. Fotky nejsou tak parádní, jako když fotí páník, ale v jedné ruce foťák, v druhé vodítko, takže jsem ráda, že se něco povedlo nafotit :-) Pejsků přišlo 42, vybraly se penízky pro berňáčky v nouzi, pod rozhlednou jsme si pochutnali na domácích koláčcích. Na zpáteční cestě jsme si udělali ještě několik zastávek a domů jsme se vrátili pozdě odpoledne. Ferrisek byl z celodenního výletu dost unavený, takže před zítřejší koledou odpočívá.

15.4. Zítra se chystáme na tradiční velikonoční výšlap na Veselý vrch u Mokrska. Snad nam bude počasí přát a užijeme si to. Páník bohužel musí do práce,takže nebude dokumentace. Zítra se na všechny moc těšíme. 

12.4. Před 15 lety se narodil náš první bernský salašnický pes Jim z Akátové aleje. Do psího nebíčka posíláme gratulace a pohlazení. Jimíčku, krásné narozeniny a moc nám chybíšheart

9.4. Byli jsme navštívit dětičky Ferriska a Cindy Katty champion. Jsou prostě krásní, všichni! Je jim 18 dní, mají otevřená očička, někteří již mají zcela dopigmentované čumáčky, hezky rostou. Mamka Cindy je kojí, ale dostávají i příkrm a daří se jim dobře. Jsou téměř k nerozeznání, mají už svá jména a všichni jsou zadaní.

6.4. Štěňátka jsou na světě dva týdny, daří se jim dobře. Už se moc těšíme, až je pomazlíme.

p1070403.jpg.

 

BŘEZEN 2017

28.3. Miminkům je necelý týden, krásně rostou a přibírají na váze, některá už mají černé čumáčky. Není to lehké pečovat o početnou psí rodinku, ale chovatelka a Cindy to zvládají skvěle. Děkuji za péči, informace a fotky. 

23.3. Dočkali jsme se a další miminka jsou na světě. Moc se jim na svět  nechtělo, tak se rodilo císařským řezem. Vítáme 10 krásných obříků. Cindy s Ferriskem mají  7 holčiček a 3 klučíky, v chs z Malé Rosičky mají veselo.  Podle sona měla být miminka dvě, ale když jsme viděli bříško, bylo jasné, že  jich bude o něco  více. Moc gratulujeme mamince Cindy, přejeme bezproblémový odchov, a brzké zotavení.  Máme z miminek velkou radost.heart

 

19.3. Ferriskova druhá štěňátka (C od Pěti rybníčků) slaví 11 měsíců. Takhle nádherně vypadá dcera Cindy.

cindy11m.jpg

12.3. Byli jsme navštívit nastávající maminku Cindy Katty champion v chs z Malé Rosičky. Předporodní přípravy vrcholí, porodní bedna už je nachystaná, Cindy je pěkně kulaťoučká, funí, má pěkný pupík. Dnes je to 54. den březosti. Držíme palce, ať jde vše hladce a těšíme se na miminka, která by se měla narodit okolo prvního jarního dne.

8.3. Nejen MDŽ se dnes slaví, ale i Ferrisek je zas o měsíc starší. Jarní sluníčkové fotky.

2.3. Krásné jarní a slunečné počasí dorazilo i k nám na Vysočinu. Slezl i sníh, tak konečně může Ferrisek tahat vozík pravidelně. Brzy přidáme jarní fotky. 

ÚNOR 2017

17.2. Máme velikánskou radost, v druhé polovině března se dočkáme dalších štěňátek po našem Ferriskovi. U jeho nevěsty Cindy Katty champion byla potvrzena březost. Tyto zprávy nás těší o to víc, že majitelé fenečky měli  o Ferrise opravdu veliký zájem a před samotným krytím přijeli, aby se pejskové seznámili. Poprvé se spolu viděli koncem prázdnin a čekalo se na podzimní hárání. Jenže Cindy pořád nehárala, až byl prosinec a majitelé zavolali, že se na Ferrise opět přijedou podívat, ale že Cindy stále nehárá. Předvánoční návštěva asi udělala na Cindy dojem a v lednu už konečně začala hárat. Ač byla Cindy prvnička, krytí i překrytí bylo přímo učebnicové, asi se jí ženich moc líbilheart Jsme velmi rádi, že vše vyšlo a krytí při -15 stupních Celsia zanechalo následky:-) Moc držíme palce, ať všechno probíhá tak, jak má  a těšíme se na mimika.

8.2. Dnešní den slavíme, Ferrisek má dneska 4 roky! Zlatíčko naše, přejeme Ti jen to nejlepší, hlavně zdravíčko, buď s námi šťastný, jako jsme my s Tebou. Jsi úžasný a děláš nám jen a jen radost! Přejeme dlouhá léta ve zdraví, milujeme Tě a chceme s Tebou být ještě hoodně dlouho. Moc díky naší skvělé chovatelce, že mi Tě před 4 roky svěřila, když se mi po odchodu Jimíčka zhroutil svět, moc si toho vážím... Tak krásné narozeniny, ty naše zlato.heart

5.2. Byli jsme na výstavě Duocacib v Brně. Výstavní premiéru tu měl Ferriska syn Gorby Gustav ze Zahrádeckých luk (Ferris Polepské údolí X Nirvana Tasmańska Elitte). Pro něj i jeho paničku to byla premiéra, ale zvládli to oba na jedničku. Ve třídě mladých bylo osm pejsků, Gusík získal super posudek (jen mají zlepšit ukazování zubů) a známku výborná. Gusík nám udělal velikánskou radost, je to krásný kluk a s paničkou jim to moc pěkně šlo. Ještě dopilovat ukazování zoubků a určitě příště dosáhnou i na pořadí. Ferrisek nastoupil v otevřené třídě, kde bylo také osm pejsků a silná zahraniční konkurence, převážně z Ruska. Dneska ale neměl Ferris svůj den, byl unavený a v kruhu se doslova ploužil, chyběla mu dynamika, což mu také pan rozhodčí napsal do posudku. Jinak hezký posudek od pana rozhodčího Piskaye, známka výborná, ale na pořadí jsme dneska nedosáhli. Nevadí, i tak máme radost, byl to skvělý den s kamarády a naší psí rodinou.

4.2. Všechno nejlepší k dnešním krásným 1. narozeninám Garo, Geisy, Garny a Gorby. Hodně zdraví a dlouhý a spokojený život po boku svých páníčků. Krásné narozeniny "miminka" naše.heart

img_7996.jpg

3.2. Jimíčku, pořád nám hrozně moc chybíš...heart

LEDEN 2017

29.1. Máme nové fotečky Ferriskova syna Holana od Jersínského potoka. Moc děkujeme páníčkům za fotky, informace a péči. "Háčkům" bude zítra sedm měsíců, hrozně to letí. Tak dětičky ať hezky rostete a moc páníčky nezlobte.

1477044291340.jpg

21.1. Konečně pořádná zima. Máme plno sněhu, hodně mrzne, ale svítí i sluníčko, tak jsme vyrazili zdokumentovat, jak si sněhové nadílky Ferrisek užívá. Lítá, válí se, klouže se, dovádí, krade paničce rukavici a má z toho opravdu radost:-)

8.1. Ferriskovi je 47 měsíců a dnes jsme s ním vyrazili na výstavu. Cílem naší cesty byla Hanácká národní výstava psů v Brně. Počasí nám moc nepřálo, sněžilo a mrzlo celou cestu, jízda po dálnici byla dobrodružná, ale vyrazili jsme včas, takže jsme na výstavu v pořádku dojeli. Bernské salašnické psy posuzoval pan Václavík, jeli jsme spíš do počtu a hlavně, abychom viděli a podpořili "naší" Connie od Pěti rybníčků, která byla přihlášená do třídy dorostu. Nakonec se dnešek velmi povedl, na výstavu se přijela podívat i dcera Cassie od Pěti rybníčků, v dorostu se vystavovala Connie, která získala bezchybný posudek a VN3. Máme z toho velkou radost. Ferrisek nás moc mile překvapil, pana rozhodčího zaujal, získal také parádní posudek a celkově V2 res CAC. Takže paráda, krásné zahájení letošní výstavní sezóny. Samozřejmě jsme udělali i rodinné foto, taťka Ferris a jeho dcerky Connie a Cassie od Pěti rybníčků. Moc děkujeme páníčkům Cassie a Connie, že nám své psí holky přijeli ukázat.